fbpx

Produkty

Ako vybrať klimatizáciu?

Pri výbere klimatizácií vám odporúčame
zohľadniť 3 najdôležitejšie body:

1 Výkon klimatizácie

2 Hlučnosť klimatizácie​

3 Pridaná hodnota

Dôležitý parameter, na ktorý by ste pri výbere klimatizácie mali prihliadať je jej výkon. Pred samotnou kúpou by ste mali vedieť, aký veľký je priestor, ktorý má klimatizácia vykúriť, alebo vychladiť. Podľa toho si jednoduchšie vyberiete vyhovujúci výkon. Potrebný výkon si môžete zhruba vypočítať – na 10m2 priestoru je potrebný 1kW chladiaceho výkonu. Správnym výkonom môžete predísť vysokej spotrebe energie a chladiť či vykurovať miestnosti efektívne.

S vhodným výkonom klimatizácie vám samozrejme poradíme.

2 Hlučnosť klimatizácie

Určite nechcete, aby bolo chladenie miestnosti hlučné. Pri tomto bode treba zohľadňovať hlučnosť nielen vnútornej, ale aj vonkajšej jednotky. Tá by vás potenciálne mohla rušiť pri otvorenom okne či pobyte na terase. Ak bývate na tichej ulici, alebo chcete používať klimatizáciu aj večer, siahnite po tých tichších. V našom sortimente nájdete veľmi tiché klimatizácie, s ktorými sa nebudete oberať o komfort pri bývaní.

3 Pridaná hodnota

Niektoré klimatizácie ponúkajú viac, ako len chladenie či kúrenie.

Ak vy, alebo vaša rodina trpí alergiami, vhodná klimatizácia pre vás bude taká, ktorá obsahuje funkciu odvlhčovania. Vlhkosť vzduchu udržuje na optimálnej hranici tak, aby sa v miestnosti netvorili plesne a prach.

Prachové filtre v klimatizáciach sú samozrejmosťou. Vďaka nim sa do domáceho ovzdušia nedostáva prach, či nečistoty zvonku. Novšie klimatizácie obsahujú rôzne druhy filtrov proti alergénom, ktoré sú jednoducho udržiavateľné a častokrát zabránia prieniku baktérií z vonkajšieho prostredia.

Používajte klimatizáciu správne. Nastavte si na začiatku teplotu, ktorú chcete v miestnosti udržiavať. Efektívnejšie aj úspornejšie je nechať klímu spustenú stále – 24/7 a nevypínať ju. Klimatizácie od Airfitting míňajú menej energie ako televízor, pračka či umývačka riadu, takže vysoké účty za elektriku nehrozia.

S klimatizáciou a ďalšími dôležitými krokmi pri jej výbere vám radi poradíme a odporučíme tú najvhodnejšiu do vášho domu, bytu či kancelárie.

AIRFITTING Potrebejete poradiť?

Váhate s výberom?

Radi vám poradíme, ktorá klimatizácia je najvhodnejšia do vašich priestorov.